10 Ekim 2014 Cuma

4 EKİM DÜNYA HAYVAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI.


NEŞE PERİHAN KULAK:  NE SAVAŞ İSTİYORUZ, NE DE ŞİDDET !

TÜM YAŞAM HAKLARINA SAYGILI BARIŞ İÇİNDE DÜNYA İSTİYORUZ!
 

Günümüzde, olmasını  hiç istemediğimiz , savaşlar, kargaşa, insanın insana zulmü, doğayı katli, büyük üzüntü ile takip ettiğimiz olaylar yaşanmakta maalesef.
Gönül hiç olmasın ister!

Gönül, tüm canlılara, kavgasız- savaşsız, bu dünya yetsin ister!

Gönül, kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbirşeyi başkasına yapmayın, yaşatmayın! Der.

Bu duygularla dolu olduğum son günlerde, arkadaşlarımızla birlikte, her zaman ki çalışmalarımıza kararlılıkla devam ettik.

Bildiğiniz gibi , Dünya Hayvan Hakları Günü ( 4 Ekim) bayramın ilk gününe denk geldiği için, Bayram öncesi, Belediye Başkanlığımız ve Milli eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler sonucu; Akçakoca’da, 10 Ekim Cuma günü kutlanmak üzere, bir haftaya yayılan bir program oluşturduk.

Bu program çerçevesinde; bayram öncesi tüm ilk ve orta öğretim okullarına, arkadaşlarımız tarafından Haytap afişleri asıldı. Belediye Başkanlığımız tarafından; Merkezi iki yerde, bir tanesi ışıklı olmak üzere, 2 haytap görseli Bilboardlara takıldı. ( 4 Ekim- 10 Ekim )
 

10 Ekim Cuma günü saat 14:00 ‘de, tüm ilk- orta öğrenim okullarından öğrenci ve öğretmen temsilcilerinin ve Milli Eğitim Müdürülüğü’nün katılımı ile, Belediye Başkanlığımızın ev sahipliğinde, Geçici Hayvan Barınağımızda bir program düzenledik.

Veteriner Hekimimizin ve arkadaşlarımızın, öğrencileri bilgilendirmesinin; başkalarına göre dili olmayan, ama biz hayvanseverlerin gayet iyi anladığı hayvanlara ve barınaklara karşı, duyarlılığı arttıracağını, bakış açısını olumlu olarak değiştireceğini umuyoruz.
 

Bir hafta süren program ve çalışmalarda, dayanışma ve katkılarından dolayı Kaymakamlığımıza, Belediye Başkanlığımıza,Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Müftülüğümüze, Öğretmen ve Öğrencilerimize, tüm hayvansever arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

Unutmayalım ki “ Karıncadan file kadar, bütün canlılar Allah’ın (C.C.) ailesidir. Burada susuyorlar, hesap günü konuşacaklar! “

 

Neşe Perihan Kulak

 
 
 
 
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder