14 Kasım 2014 Cuma

NEŞE KULAK " SİZE Mİ HESAP VERECEĞİM" DİYEREK BİRZAMANLAR BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA REST ÇEKTİ.

NEŞE KULAK, BAKANLIK TARAFINDAN DÜZCE İLİNE TAHSİS EDİLEN HİBENİN PEŞİNE DÜŞTÜ VE 20.000 TL. ALMAYI BAŞARDI.
Harcama iznini aldıktan sonra, zaman zaman ters düşselerde hayvanların sorunları olduğunda biraraya gelebildiği, birlikte çalıştığı, yeri geldiğinde barınakta bok bile temizleyen çalışma arkadaşlarına " Hadi arkadaşlar, bu parayı almayı başardım. Ben şu harcamaları uygun buluyorum, ama sizlerin de önerilerini almak isterim" demek şöyle dursun, " Siz ne anlarsınız, size mi hesap vereceğim" diyerek rest çekmeyi tercih etti. 
HIRS, BAŞARININ ANAHTARIDIR.
 
DÜZCE İL GENEL MESLİSİ KARARIYLA SOKAK HAYVANLARI İÇİN HARCANMAK ÜZERE NEŞE KULAK HANIMA TAHSİS EDİLEN 20.000 TL. İLE ALINANLAR :

KULÜBELER

HER AN BOZULAN TELLER YERİNE ÇELİK TELLER: HAYVANLAR ARTIK HAPİSHANELERİNDEN KAÇAMAZLAR...

ÇOK ŞIK VETERİNER ODASI ve AMELİYAT MASASI ( kapalı olduğu için camdan çekildi)

YAVRU KÖPEKLER İÇİN KOLTUKLAR ( Veteriner odasına mobilya alınınca buraya konuldular)
Birkaç torbada yem...
 
Böylece 20.000.-TL. nin aslında çok büyük para olmadığını da anlamış olduk. Sokakta yaralanan ve hasta hayvanları toplamak ve yemek dağıtımı yapmak için barınağa tahsis edilen bir araca ihtiyacımız vardı. Ama o parayla temin edilmesi zordu. Başka ne alınabilirdi? Yaklaşık 12.000 TL. civarında olan Ultrason cihazı... Düzce ve Ereğli'de olmayan bu cihaz ile yakın bölgedeki tüm hayvanlara hizmet verilebilirdi. Para ıvır zıvıra gitti... Artık yapacak birşey yok. Neşe Hanımın evindeki gibi lüks deri koltukların hatırına barınağa bir veteriner bulunur belki.
Neyse, zenginin parası züğürtün çenesini yorarmış... Hanımefendi, uğraştı, didindi aldı, bize birşey söylemek yakışmaz. Herkes iktidar olduğu alanda tek olmak ve hesap vermek istemiyor. Bizim ülkemizin sorunu ve hastalığı da bu.  
 
  
BELEDİYEYE YAZMIŞ OLDUĞUM AÇIK MEKTUBA NEŞE HANIM "BAŞKALARININ YAPTIKLARINDAN NEMALANMAK" GİBİ HAKARETLER İÇEREN BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPMIŞTIR. ( MEKTUP TA BARINAKTAKİ HAYVANLARIN SEFALETİNDEN BAHSETMİŞ, GÖREVE ÇAĞIRMIŞTIM.)
Aşağıda yayınladığım bu açıklamasını, insanlarla birlikte iş yapmayı bilmemesine ve telefonda yaptıklarını ve rahatsızlarını defalarca anlatarak, ama hiçbir eleştiriyi dinlemeyerek, barınakta bok temizleyen arkadaşlarımıza bile hakaretler ederek, insanları  kaçırmayı başardığı için tek başına kalmasına ve yorgunluğuna bağlıyor, talihsiz bu açıklama için kendisini kutluyorum. Haytap'ın eski Başkanı Nesrin Çıtırık Hanım, egosunu görmezden gelerek; hayvanların mağdur olduğu barınağımıza "kraliçe" yapmıştır. Ve onun o emir veren, telefonla taciz eden tavırları yüzünden hayvanseverler barınağa gitmekten çekinir olmuşlardır. 


KULAK : SIKINTILARI AŞMAK YERİNE ÇÖZÜMSÜZLÜK ÜRETMEK SATAŞMAK BİZE YAKIŞMAZ...
Düzce HAY- TAP temsilcisi Neşe Perihan Kulak son günlerde bazı basın organlarında çıkan haberleri asılsız bulduğunu belirterek aslını benden dinleyin diyerek gazetemize açıklamalarda bulundu.Neşe Perihan Kulak “Son günlerde bazı yayın organlarında okuduğum yorum ve düşünceler artık canımı sıkmaya başladı.Hiç kimseye Belediyeyi eleştirdi diye kızamam,çünkü,en başta eleştiren benim.Ama ben basın yoluyla yapmıyorum.Kulaktan dolma,yalan yanlış bilgilerle değil,bizzat içinde yaşayarak haklı olarak eleştiriyor,bunu yaparken de aynı zamanda günlük sıkıntıları aşarak geleceğe dönük yatırımlara,çalışmalara da devam ediyor,çözüm üretiyorum. ( BLOĞA KOYDUĞUMUZ GÖRÜNTÜLER BİZZAT TARAFIMIZCA ÇEKİLMİŞKEN NASIL KULAKTAN DOLMA OLUYOR. GÖZÜMÜZLE GÖRDÜĞÜMÜZÜ YAZDIK. N.A)

Çünkü bu çalışmaları 2004 de[5199 sayılı Hayvan hakları yasası yürürlüğe girdiği gün] Kaymakam Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı Nazmi Çiloğluna verdiğim sözü de tutarak hayvanlar için yapıyorum.Kişisel sürtüşmelerle insanları yanlış yönlendirerek ince hesaplar peşinde koşarak birilerinin yaptıklarından veya yapmadıklarından nemalanmıyorum.Sıkıntıları aşmak yerine,çözümsüzlük üretmek sataşmak bize yakışmaz.Ben sadece hayvan değil,tüm yaşam haklarının savunucusuyum.İnsan,yaşlı,engelli,,kadın,mağdur,çevre hiç bir ayrım yapmadan sınırlarımı zorlayarak çalışıyorum. Kavga ile değil, ikna ederek, gerekirse yüz yüze en ağır şekilde eleştirerek, sürekli başkalarını suçlayarak bu sizin göreviniz diye beklemeden sahip olduğum tüm olanakları seferber ederek yoluma devam ederken haklı haksız eleştiri yapmayı alışkanlık haline getirenlerden bende nasibimi alıyorum. Hiç bir çalışmamı takdir edilsin diye yapmıyorum. Hele hele objektif olduğunu kanıtlamak için hiç istemediği halde zoraki takdir eden zihniyetlere de asla prim vermem.
(AKÇAKOCA KENT KONSEYİ OLARAK ÇALIŞMALARA BAŞLAYINCAYA KADAR, KAPISINDAKİ KÖPEKLERE BİLE SAHİP ÇIKAMIYORDU. İLK ÖRGÜTLÜ ÇALIŞMAYI KENT KONSEYİ BAŞLATMIŞTIR.N.A) 
Niyetlerini bildiğim bu insan veya insanlardan iki yıla yakın bir süredir uzak duruyorum ama hiç bir zaman sırtımı dönmedim. Zorda kaldıklarında yine yanlarında oldum, yine arka çıktım insanlığım ve iyi niyetim sürekli suistimal edilirse bir yere kadar sürer. Herkes görevini yapsın, kendi yaptıkları ile gündeme gelsin, ilgisi, bilgisi, emeği olmayan konularda da ahkam kesmesin!...
( NİYETİMİZ NE İMİŞ? ŞU İFADELERDE Kİ ÇİRKİNLİĞE BAKIN! BÜTÜN BU AÇIKLAMA BARINAĞIN DURUMUNU ELEŞTİRDİK DİYE N.A) 
Hayatımda ilk defa bu kadar bireysel bir açıklama yaptığım için üzgünüm, ama gerekiyor malesef diyerek sözlerine devam eden Neşe Perihan KULAK “Hizmet binası iç donanımının barınak eksikliklerinin giderilmeye başlandığını, üç haftadır gerekli araştırmalar, görüşmeler sonunda büyük kısmının giderildiğini Ocak ayına kadar Veteriner İsmail BOZKAN’la sözleşme imzalandığını Ocak ayında da kadro isteneceğini binanın tüm eksiklikleri tamamlandığında yetkililerin ziyarete geleceğini” belirti.

Yavru köpek ölümlerin ede değinen Neşe Perihan KULAK “Biz bina tam bitmeden veteriner gelmeden yavru köpek almayacaktık. Haberim olan yerlerle ikna ederek doğal ortamlarda kalmalarını sağladım ama annesiz bir sürü yavrular barınağın önüne bırakılıyor, mecburen uygun olmayan koşullarda ve bilgisizce hasta bırakılan yavruların da aynı yere alınması kanlı isal salgını nedeniyle bulaşarak ölümlerine neden oluyor. Bu hastalığın aşısı konusunda HAYTAP temsilciler toplantısında bilgi sahibi oldum ve veterinerimiz ile eksik ilaçları alarak gerekli önlemler sağlandıktan sonra yavruları binaya almayı düşünüyoruz. Yine de hayvanların yaşayacakları en iyi yer annelerinin yanı ve kendi doğal ortamlarıdır, çok zorda kalmadan kimse bu hayvanları yerinden edip barınağa getirmesinler LÜTFEN...” dedi.

Barınak görevlisi ile ilgili sorduğumuz soruya ise “Ufuk bey uzun süredir hasta idi yorgunlukta eklenince bazı aksamalara neden oldu, bir kaç gün dinlendi ve 11 Aralık’ta tekrar görevine başladı, sabah 08.00 akşam 17.00 arası görevinin başında olacak gereken özeni gösterecektir.” diye cevapladı.
--------------------------
BARINAĞIN KURULDUĞUNDAN BU YANA NEŞE KULAK'IN ÖNE ÇIKMASINA, BASINDA ÇIKMASINA HİÇ GOCUNMAYAN HAYVANSEVERLER, "NEMALANMAK" GİBİ ADİ BİR SUÇLAMA ÜZERİNE ONUNLA YOLLARINI TAMAMEN AYIRDILAR.
ÇÜNKÜ KORUNMASI GEREKEN HAYVANLAR İKEN, NEŞE HANIM GÖREVİNİ YAPMAYAN KURUMLARA ŞİRİN GÖRÜNME ADINA, ONLARI YANLIŞ YÖNLENDİRDİ.

 
VE SONUNDA HAYVANLARI EGOSU İÇİN KULLANDIĞI ANLAŞILINCA HAYTAP ESKİ YÖNETİMİ TARAFINDAN DA AZLEDİLDİ.
BİR SÜRE DE YENİ YÖNETİMLE İLİŞKİYE GEÇEREK, ONLAR TARAFINDAN TANININCAYA KADAR İDARE EDER. AMA OLAN HAYVANLARA OLUR. ÇÜNKÜ; NEŞE KULAK'IN ÇALIŞMALARININ AMACI HAYVANLAR OLMAKTAN ÇIKMIŞ, EGOSUNU TATMİN EDECEĞİ, HATTA BAŞKANLIK YAPABİLECEĞİ BİR KURUM ARAYIŞINA DÖNÜŞMÜŞTÜR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder