2 Ocak 2014 Perşembe

UYUZ ANNE VE YAVRULARIN DRAMINA ÇÖZÜM ARAYIŞLARI...

OSMANİYE İLKÖĞRETİM 4. SINIF ÖĞRENCİSİ AZRA'NIN ISRARINA DAYANAMAYAN ANNESİ KIZIYLA BERABER ONLARA YEMEK GETİRDİ. AZRA O GÜZEL KALBİNİ ANNESİNDEN ALMIŞ OLMALI...

GÖZLERİ YENİ AÇILMIŞ 6 YAVRU CADDEYE İNMEYE ÇALIŞIRLARKEN O TELAŞLA MÜKAFAT HANIMI ARADIM, HEMEN GELDİ. YAVRULARIN ANNESİ DE GELDİ.

ANNENİN UYUZU ÇOK İLERLEDİĞİ VE MEMELERİNE DE BULAŞTIĞI İÇİN, YAVRULARI EMZİRMEKTE ZORLANIYORDU. MİNER HANIM, YANINDA OLAN BATICOPAN ANTİBİYOTİK KREMİNİ YARALARINA SÜRMEYE BAŞLAYINCA, KÖPEKÇİK "ŞURAMA DA SÜR" DER GİBİ KAŞINMAKTAN ACIYAN YERLERİNİ MİNER HANIM'A GÖSTERDİ.
 
2 OCAK 2014 AKŞAMINDA YAŞADIĞIMIZ BU VAHİM OLAYIN BİR DE PERDE ARKASI VARDI.  ANNENİN TEDAVİ İÇİN YAVRULARIYLA BERABER BARINAĞA GÖTÜRÜLÜP, GÖTÜRÜLEMEYECEĞİNİ ANLAMAK İÇİN BARINAK GÖREVLİSİNİ ARADIK. O DA NEŞE HANIM'I ARAMAMIZI SÖYLEDİ. SOKAKTA MAĞDUR BİR HAYVANLA KARŞILAŞAN HERKESİN DEMEK Kİ NEŞE KULAK HANIM'I ARAMASI GEREKİYOR. NEŞE HANIM ARANMAKTAN ŞİKAYETÇİ İSE BARINAK GÖREVLİSİNE " HAYVAN ALIMI İLE İLGİLİ ARAMALARDA KENDİSİNE DÖNÜLMESİNİ İSTEMELİ, "KONUŞMUYORUM, KÜSTÜM" GİBİ KİŞİSEL ÖFKELERİYLE HAREKET ETMEMELİDİR.
NEYSE Kİ YAVRULARI GEÇİCİ OLARAK  BİRYERE SAKLADIK. DAHA SONRA NEŞE HANIM, MİNER HANIM İLE   İRTİBATA GEÇTİ. VETERİNER İSMAİL BOZKAN İLE BİRLİKTE YAVRULARA AŞI YAPILDI.  BARINAKTA VE YENİ YAPILAN HİZMET BİNASINDA YAVRU ÖLÜMLERİNİN ÖNÜ HENÜZ ALINAMADIĞI İÇİN YAVRULARIN ANNELERİ İLE BERABER SOKAKTA BÜYÜMELERİ DAHA SAĞLIKLI OLMAKTADIR.
YİNE DE ÇEVREDEN İNSAN KAYNAKLI SORUNLAR YAŞAMAMALARI İÇİN 2. AŞILARI YAPILDIKTAN SONRA BARINAĞA ALINMALARI MÜMKÜNDÜR. ( 15 GÜN SONRA)
SAĞDUYULU DAVRANDIĞI İÇİN NEŞE HANIM'I KUTLARIM. BİR HAYVANSEVER VE HAYTAP TEMSİLCİSİ OLARAK, YAPMASI GEREKENİ YAPMIŞTIR.
"ONLARIN YARDIMINA KOŞTUM" DİYECEĞİ BİR KONU OLMADIĞINI, SOKAK HAYVANINA HEP BİRLİKTE YARDIM ETTİĞİMİZİ UNUTMAMASINI DİLERİM. AYNI ŞEKİLDE KENDİSİ DE BİR SORUN YAŞADIĞINDA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIMIZI HATIRLATMAK İSTERİM.
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder