17 Temmuz 2013 Çarşamba

AKÇAKOCA GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI VETERİNER BEKLİYOR!

AKÇAKOCA BELEDİYESİ VETERİNER HEKİMİ YÜKSEL YILDIRIM EMEKLİ OLDU.
Akçakoca Belediyesi Geçici hayvan barınağını açtığından beri barınak veterineri olmadığı halde; mezbaa ve diğer işlerinin yanısıra barınakla da ilgilenmek zorunda kalan Veteriner Yüksel Yıldırım'ın Temmuz ayı başında emekli olduğu öğrenildi. 
Geçici hayvan barınaklarının işletilme koşullarının en önemli maddeleri arasında olan veteriner hekim bulundurma zorunluluğu nedeniyle en kısa zamanda veteriner alımının yapılması gerekiyor.
Barınak gönüllüleri, Hayvan hakları savunucuları, Veteriner alımı yapılırken; kısırlaştırma yapmasını bilen ve küçük cins hayvanlardan da anlayan veterinerin tercih edilmesi gerektiğini açıkladılar.
Akçakoca Kent Konseyi Sokak Hayvanları Gurubu belediyeye bireysel başvuru yaparak, barınak veterineri alımı için dilekçe vermişlerdi. 
Barınak açılmadan önce Denge Veterinerlikten hizmet alımı yapılarak 72 köpek, Barınak açıldıktan sonra ise, 12 Eylül 2012 tarihinde Şişli Belediyesi ekipleri tarafından 54 köpek kısırlaştırılmıştı. Arada  hayvanseverlerin çabalarıyla Düzce barınağına köpek götürülerek kısırlaştırma işlemi yapılmıştı. 
Yani daha önceki belediyeler, sokak hayvanları için  zehirleme dışında hiçbirşey yapmazken, Fikret Albayrak döneminde 2 kez kısırlaştırma yapılabilmiş olmasını başarı olarak kabul ediyoruz. Ama yine de hayvan zehirlenmelerinin önüne geçilememiştir. İnsanların şikayetlerini önlemenin yolu; DÜZENLİ KISIRLAŞTIRMADAN GEÇİYOR.
BARINAKTAKİ HAYVANLARIN DURUMUNUN İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR.
SICAKLARIN ARTMASI NEDENİYLE, ÜZERLERİNE KAPATILAN SAÇ TAVANLAR VE ALTLARINDAKİ BETON İKİ KAT ISINMAKTADIR. VETERİNER HEKİM KONTROLÜNÜN OLMADIĞI BU DÖNEMDE; HAYVANLARIN SAĞLIĞI BİR ÇALIŞANA VE SÖZDE ONU DENETLEYECEK OLAN TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜNÜN İNSAFINA KALMIŞTIR.
ÇATIDAKİ SICAKLIĞIN ÖNLENMESİ İÇİN VİCDANI VE İMKANI OLAN AKÇAKOCA'LILARDAN DESTEK BEKLİYORUZ.
   


Geçici

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder