26 Şubat 2015 Perşembe

DOHAYCAN DERNEĞİ 100 $ ÖDÜL VERECEK !

 
DOHAYCAN DERNEĞİ KENDİ SİTESİNDE SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖDÜL KOYDU!
 
DİLSİZ CANLILARA ZARAR VEREN, ORADAN ORAYA ATAN, ÖLDÜREN İNSANLARI KINIYOR VE ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ! ALLAH SEBEP OLANLARIN TEZ ZAMANDA CEZASINI VERSİN!
 
DERNEĞİN AÇIKLAMASINI AYNEN YAYINLIYORUZ.
 
"AKÇAKOCA İLÇEMİZDE YAŞAYAN SOKAK KÖPEKLERİ DERNEĞİMİZ TARAFINDAN KORUMA ALTINA ALINMIŞTIR.
YEREL HAYVAN KORUMA GÖNÜLLÜLERİMİZ BELEDİYE İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMA ARZUSUNDADIR. BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN SOKAKLARIMIZDAN ALINAN HAYVANLARIN AŞILANIP, KISIRLAŞTIRILDIKTAN SONRA TEKRAR ALINDIKLARI YERE BIRAKILMASI ZORUNLUDUR. 
BELEDİYE ÇALIŞANLARININ 5199 SAYILI YASAL MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞIP, ÇALIŞMADIKLARINI DENETLEMEK BİZ GÖNÜLLÜLERİN VE ORMAN SU İŞLERİNİN GÖREVLERİ ARASINDA YER ALMAKTADIR.
KISIRLAŞTIRMA VE TEDAVİ İÇİN SOKAK HAYVANI TOPLANACAĞI ZAMAN GÖNÜLLÜLERİMİZE HABER VERİLMESİNİ BU YÜZDEN ÇOK ÖNEMSİYORUZ.
 ÇÜNKÜ BAZI BELEDİYELERİN HAYVANLARI TOPLAYIP, BARINAĞA GÖTÜRMEDEN FARKLI YERLERE ATTIKLARI VEYA YOK ETTİKLERİNE DAİR YASA DIŞI UYGULAMALAR YAPTIKLARI HAKKINDA HABERLER ALIYORUZ. 
AYNI HATALARIN İLÇEMİZDE DE İŞLENMEMESİ İÇİN BİZLER,  VİCDANLI HALKIMIZLA BİRLİKTE BU DİLSİZ CANLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ.

AKÇAKOCA MERKEZ VE MAHALLERİMİZDEN BELEDİYE ARAÇLARIMIZ DA DAHİL OLMAK ÜZERE; ŞEHİR MERKEZİNDEN EN AZ 15 KM. UZAKTA SOKAK HAYVANLARIMIZIN ARAÇLA BIRAKILDIĞINI BELGELEYEN VE BİZE HABER VEREN KİŞİYE 100 $ ÖDÜL VERECEĞİZ.

HAYVANLARIN YASA DIŞI YOLLARLA BİR YERDEN BİR YERE ATILMASI SUÇTUR! 
DİLEĞİMİZ BU SUÇUN İŞLENMEMESİ, AMA İŞLENMESİ HALİNDE DE SUÇLULARIN YAKALANMASINI ÖNEMSİYORUZ.

AYRICA; HAYVAN TOPLAYAN BELEDİYEMİZ EKİPLERİ DE OLSA CEP TELEFONUNUZLA DA OLSA GÖRÜNTÜ ALIP, MAİL ADRESİMİZE YOLLARSANIZ, ALINAN HAYVANIN BARINAKTA OLUP OLMADIĞININ TAKİBİNİ YAPABİLİRİZ.

NOT:1 GERÇEK OLMAYAN VE DANIŞIKLI İHBARLAR SUÇLU OLARAK YAKALANAN KİŞİYE EN AZ 5000;- TL. DEN BAŞLAYARAK 30.000.-TL. YE KADAR CEZA KESİLEBİLİR. KAMU DAVASI OLARAK CEZA ORMAN SU İŞLERİNE ÖDENİR. BİLGİNİZE...

NOT :2 : ŞEHİR DIŞI ; EDİLLİ-KARSU ÇIKIŞI, DÜZCE- ALAPLI ÇIKIŞI, MOBİLYACILAR SİTESİNDEN AŞAĞI KÖYE ÇIKIŞ, DOĞANCILAR VE İLERİSİ ÇIKIŞI,....
AYNI ZAMANDA BAŞKA YERDEN İLÇEMİZE KÖPEK BIRAKANLAR OLURSA ONLARI DA GÖRÜNTÜLEYİN, ARAÇLARIN PLAKALARINI ALIN VE BELEDİYE TEMİZLİK İŞLERİ BİRİMİNE BİLDİRİNİZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder