10 Nisan 2015 Cuma

DOST, SOKAĞA TERK EDİLEN BİR KÖPEK AMA...

"SOKAK KÖPEĞİ SORUNU YOKTUR, SOKAĞA TERK EDİLEN KÖPEKLERİN SORUNU VARDIR"


Yavru iken öğrenciler tarafından sahiplenilerek, evde büyütülen Dost, okullar tatil olup, öğrenciler memleketlerine gidince sokakta kaldı. 
Dost, Başar caddesinde yaşayan güzel insanlarla tanıştı. Onlar Dost'u sevdi, Dost Onları... Bütün yaz sokak sakinleri tarafından bakıldı, sokaktan ayrılmadı. 
Okullar açılınca, öğrenciler geri dönmüşlerdi ama evlerini taşımışlardı. Dost'u yeni evlerine götürdüler. Dost sokaklarda o kadar çok arkadaş edinmişti ki, bağlandığı yerden ipini kopardı, tekrar sokağa döndü. Öğrenciler de kendilerine küçük cins bir köpek alarak, Dost'u terk ettiler.
Birçok sokak köpeğine nazaran, güzel insanların yaşadığı sokakta yaşadığı için şanslıydı, aslında. 
Yine de sevenlerinin çok olduğunu kaybolunca anladık. Onu barınakta görünce çok sevindik ve aldık sokağımıza geri götürdük.

Fakat, birgün sonra tekrar barınağa alınmıştı. Dost'u birkere bile dişi köpek peşinde görmediğimiz halde, kısırlaştırılmasını istedik ve bir gün sonra O'nu özlemle bekleyen, Rezzan Bayır Hanımefendiye götürdük. Durumu çok iyi olduğu halde en az 3 gün evde bakma konusunda ısrar etti. 
VE MUTLU SON :)
Dost'un ameliyat olduğunu öğrenen dostları O'na geçmiş olsun ziyareti yaptılar.

Osmaniye İlkokulu'nda sunum yaparken Dost kayıptı, Kızımız sunumumuzda Dost'un resmini görünce ağlamaya başlamıştı. Bu sefer Dost'u görünce sevinçten ağladı.

 Dost Ziyaretçilerini uğurluyor.
BU HİKAYEDE BİZ ŞUNU ÖĞRENDİK: 
SOKAK KÖPEĞİ DİYE BİRŞEY YOK, SADECE BİZLERİN SAHİP ÇIKMADIĞI, GÖRMEZDEN GELDİĞİ, BAZILARININ ŞİKAYET EDEREK YERİNDEN YURDUNDAN ETTİĞİ SOKAK HAYVANLARININ SORUNU VAR. BU SORUN ÇÖZÜLEBİLİR. YETER Kİ HER SOKAKTA ONLARA SAHİP ÇIKACAK GÜZEL İNSANLAR YAŞASIN. 
TEŞEKKÜRLER REZZAN BAYIR, TEŞEKKÜRLER GÜLDAL TORUN, TEŞEKKÜRLER ATAÇ SİTESİ SAKİNLERİ, TEŞEKKÜRLER OSMANİYE İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ...

2 yorum:

  1. BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR , DOST MAHALLEMİZİN BİZİM DİYEBİLECEĞİMİZ KÖPEĞİMİZ, ELBİRLİĞİYLE KAVUŞTUK CANIMIZA.

    YanıtlaSil
  2. DOST İSMİ BEBEKLİĞİNDE BAKILAN ÖĞRENCİLER TARAFINDAN VERİLMİŞ,DAHA SONRA MAHALLENİN DOSTU OLMUŞ BİR KÖPEK, KAYBOLMASI PEK ÇOK İNSANI KAYGILANDIRMIŞ, ARAYIŞA GEÇİRTMİŞ EL ELE VERİLMİŞ VE SONUNDA KAVUŞULMUŞ BİR CAN DOST.
    REZZAN HANIM EVİNİ AÇTI, NEKAHAT DÖNEMİNDE İLGİYLE ŞEFKATLE BAKIYOR,NİCE CANLARIN BAŞINA BÖYLE BİR MAHALLEMİZİN KÖPEĞİ OLMAK...

    YanıtlaSil