27 Mayıs 2016 Cuma

Tarçın, “Sevgi dolu bir can’dı”Bunca acı içinde bir köpeğin zehirlenmesinin haber olması, her canın Allah katında değerli olması nedeniyledir. Cana kast etmek  cinayettir ! 
Esentepe’de  etrafı açık bir sitenin bahçesinde çocukların sevgilisi masum bir köpek zehirlenerek öldürüldü.  Çok sevildiği ve hayat dolu olduğu için ruhu kararmış, kötü yetiştirilmiş caniler tarafından hayattan koparıldı. Yavru iken barınağa bırakılan Tarçın’ı Barınakta bırakmaya kıyamayan Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri, evlerinde nöbetleşe baktıktan sonra sahiplendiremeyince Esentepe’de bakmaya başlamışlardı.  Aşıları ve küpeleri olan ve en küçük bir saldırganlık belirtisi göstermeyen hayvanlardan şikayetler gelince, Tarçın ile birlikte baktıkları köpekleri korumak için, sahiplenerek kimlik karnesi çıkartan hayvanseverler, sitede yaşadıkları sorunları Orman Su İşlerine şikayet etmişlerdi. 
Bir hafta önce,  çocuklar tarafından başına tül takılarak yapılan kınası Sosyal Medyada paylaşılmıştı Tarçın’ın… Yüreği çok güzel, sevilesi bir köpekti…


 İnsanları çok sevdiği ve sevildiği için tehlikeli caninin kendisini kandırarak verdiği yiyeceği yedi ve acı içinde, iç organları parçalanarak öldü. 


Sitede başka köpekler de varken; Tarçın isimli köpeğin, iki ay kadar önce,  akcakocatv.com adresinde yayınlanan, “Nereye gitsinler mesela” haberinin ısrarla kaldırılmasını isteyen kişiler tarafından intikam almak için zehirletildiği tahmin ediliyor.Suçluların ve azmettirenlerin bulunması için polise giden hayvanseverler, Tarçın’ın cenazesini barınaktan alarak, O’na, sevenleri ile birlikte cenaze töreni düzenledikten sonra gömdüler. 

 Cenaze töreninde bir konuşma yapan Dohaycan Derneği Sekreteri Nermin Alpay

MÜBAREK AYLARDA İŞLEDİĞİNİZ CİNAYETİN HESABINI VERECEKSİNİZ !

Tarçın’ı alçakça zehirleyen ve azmettiren kişiyi bulması için polisimizin elinden geleni yapacağına inanıyorum. Olur da katil ve azmettiren ile ilgili olarak somut deliller bulunamaz ise; Onları  Allah’ın İlahi Adalet’ine havale ediyorum.  Evet, bizi üzmeyi başardınız. O küçücük beyninizle, ahlaksızlığınızla masum bir köpek üzerinden intikamınızı aldınız.  Gizlice, haince, aşağılık bir yöntemle…  Biz Tarçın’ı ve ona yaptığınızı unutmasak da, acımız hafifleyecek, zamanla kaybolacak. Ama siz hayatınız boyunca masum bir canlının aşağılık katili olarak yaşayacaksınız. İster siz zehirleyin, ister bir başkasına yaptırın, BU CİNAYETİ SİZ İŞLEDİNİZ !  “Kimseye bir pirinç tanesi kadar haksızlık yapılmayacak” diye garanti veren Yaradan’ın yarattığı bir canı aldınız! GÜNAHINIZI HİÇBİR ŞEY TEMİZLEYEMEZ. Çok şükür ki yaradan “ Kul hakkı dışında her şeyi affederim” diyerek, bütün yarattıklarının hakkını koruma sözü vermiştir.

Tarçın için cenaze töreni düzenledik. Çünkü yaşam hakkının her canlı için vazgeçilmez bir hak olduğunu göstermek istedik. Bugün köpeği gözünü kırpmadan öldürenin yarın bir çocuğa da, başka bir canlıya da rahatlıkla eziyet yapabileceğini anlatmak ve vicdanlı insanları uyarmak istedik. Katillere ve azmettirenlere diyoruz ki ; Biz Tarçın’ımızı kaybettik ama siz insanlığınızı kaybettiniz ve bunun asla telafisi yok.  Yaşamınızın her anında; Çocuklarınızı kucağınıza aldığınızda, birini kaybetmekten korkarcasına sevmeyi öğrendiğinizde bu cinayet yakanıza yapışacak.  Çünkü sizin gibi yaratıklar sadece ve sadece kendi kanından olan dışında hiçbir canlıyı, çocuğu sevmez. Yürekleri buna yetmez.  Şimdi intikamını alan küçük yaratıklar olarak sevinin. Yaradan’ın acelesi yok.  O her şeyi biliyor. Bizim size beddua etmemize bile gerek yok. Öldürdüğünüz o canın açık giden gözleri size şahitlik edecek !KATİLLER VE AZMETTİRENLER MUTLAKA BULUNMALI

Çünkü, bu caniler gizli kaldıkça, ortalıkta dolaştıkça, sadece hayvanlar değil, çocuklarımız da güvende değil.  İnsan olarak dünyaya gelmiş ama  Vicdan yoksunu yaratıklar,  kötülükle beslendiği, sevgi yoksunu oldukları için,  çocuk tecavüzlerinden kadın cinayetlerine, yeni doğmuş bebeği  çöpe atan zihniyete kadar  bu damardan besleniyor.  Önce hayvanlar üzerinde deneyim kazanıyor. Belki Tarçın o yaratığın ilk kurbanı. Belki aşkı uğruna yaptı, belki para uğruna.  Bir kez yaptı, durdurulmazsa duramaz. Böyleleri artık çok rahat her türlü şiddeti işleyebilirler. O yüzden bu bölgedeki insanları uyarıyoruz: MAHALLENİZDE BİR KATİL BARINIYOR, ÇOCUKLARINIZI, HAYVANLARINIZI KORUYUNUZ !

Tarçın zehirlenerek öldü. Ya öldüren, azmettiren…  Ellerine kan bulaştı ey gafil… O ellerinle sakın bir çocuğa dokunma ! " dedi.

ELVEDA TARÇIN... SENİN KÜÇÜCÜK BEDENİNİ BU KOCA DÜNYAYA SIĞDIRAMADIK. HUZUR İÇİNDE UYU ... 
ARTIK SAHTE MELEKLER SANA DOKUNAMAZ. SEN GERÇEK MELEKLERLE BERABERSİN. 
 
Mahalle Pazarında Sevgi dolu Tarçınımızla
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder