18 Kasım 2016 Cuma

"Kedi Evleri Yapma" Sözünü tutan Başkanımıza Teşekkürlerimizle...

Akçakoca Belediye Başkanı Sayın Cüneyt Yemenici, Hayvan Hakları Savunucuları ile yaptığı görüşmede, kedi evleri yapılması talimatını vermişti.


Akçakoca Belediyesi Facebook sayfasında yapılan açıklamada;
"Akçakoca Belediyesi sokak kedilerinin daha korunaklı mekanlarda yaşayabilmelerine yardımcı olmak amacıyla ahşap kedi evlerinin yapımına başladı. Özellikle çetin kış şartlarında kedilerin soğuktan ve yağışlı havalardan etkilenmelerinin önüne geçebilmek amacıyla Akçakoca Belediyesi tarafından “Kedi Evi Projesi” uygulamaya alındı.
Proje çerçevesinde, Akçakoca Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi marangozhanesinde ilk etapta her birinde 8 kedinin barınabileceği 3 adet ahşaptan kedi evi yapıldı ve ilçenin belirlenen noktalarına konuldu. Kedi evlerinin yapımına devam edilecek olup, ilerleyen günlerde yine belirlenen bölgelere yerleştirilecektir." denilmektedir.

2 Eylül Cuma günü Başkanı ziyaret eden Hayvanseverler Blog yazarımızı arayarak "yaptığımız görüşmede verdiği sözü tutan Başkanımıza  çok teşekkür ettiklerini " söylediler. 

"Başkanı en uygun zamanda ziyaret  ederek, memnuniyetlerini ve teşekkürlerini bizzat şahsına yapmak istediklerini" belirten hayvanseverler, Geçici Barınağın da, tıpkı kedilerin düşünüldüğü gibi,  yenisi yapılana kadar kış şartlarına hazırlanması ile büyük bir sorunun çözüleceğini"  açıkladılar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder