31 Ocak 2017 Salı

BU YIL SEÇTİMİZ TEMA : PAYLAŞMAK GÜZELDİRDohaycan Derneği olarak 2015 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda başladığımız “ Yaşam Bir Bütündür” çalışması sonrasında, resim yarışması düzenledik ve Öğrencilerin bize ulaştırdığı resimleri 250 'ye yakın resmi Nimet- Bekir Özkök Kültürevi’nde sergiledik.
2016 yılında ise Akçakoca'da var olan diğer Sivil Toplum Örgütlerine giderek ( ulaşabildiklerimizle) “Bi’iyilik Yap Akçakoca” dedik ve iyilik yapmanın önemini okullarda, mahallelerde anlattık ve kompozisyon yarışması düzenledik. Çok güzel mektuplar aldık. Bloğumuzda da yayınladık. 

"Bİ'İYİLİK YAP AKÇAKOCA" derken, iyilik yapmanın ilk adımlarından biri olan paylaşmanın önemini, kimlerle ve nasıl paylaşabileceğimizi, insanı insan yapan değerleri anlatabilmek için bu yıl da " Paylaşmak Güzeldir" dedik ve çalışmalarımıza başladık.


İlk sunumumuzu Osmaniye İlk Öğretim Okulunda yaptık. Çocuklara, arkadaşlarıyla, ihtiyacı olanlarla ve dünyayı paylaştığımız diğer canlılarla paylaşmalarının ve yardımlaşmalarının önemini anlattık.


Çocuklardan çok güzel geri dönüşümler aldık. Kitaplarını ve eşyalarını arkadaşlarıyla nasıl paylaştıklarını anlattılar. Sokak hayvanlarını beslemek için birlikte çalışmalar yaptıklarını söylediler.Okul sunumlarımız Mayıs sonuna kadar devam edecek...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder