30 Ağustos 2012 Perşembe

ONLAR SOKAKLARDA BİZİMLE MUTLU OLUYORLAR...


Onlar, sokaklarda sıkça karşılaştığımız, hoşt deyince kuyruğunu sıkıştırıp kaçan, sevgi gösterince size umutla bakan, sokak köpekleri...


 Bu köpek onlardan biri... Çuhallı- Merkez arasında yaşayan, üç yıl önce kısırlaştırılıp, ilçemize atılan sokak köpeği... Yemekten önce sevgi isteyen, bir kez başını okşayanı asla unutmayan ve en güzel yemeği bile bırakıp, sevgi gösterenin peşine takılan bir köpek o...
 Her sevenin peşine takıldığı için ben adını GEZGİN koymuştum. Hangi sevgili sonsuza kadar bu kadar güzel bakabilir ki ? Ona karne çıkartarak, aşılarını yaptırarak sokaklarda yaşama şansına katkıda bulunmaya çalıştık.
Aslıgül ve Gülce ona SARIŞIN adını takmışlar meğer. Her yaz geldiklerinde onları karşılar ve yaz bitene kadar da yanlarından ayrılmazmış. Tasmayı da onlar takmışlar ve çiçeklerle süslemişler.

Aysu, İstanbul'da doğaya hasret büyüyor. O da görür görmez vuruldu bu sokak köpeğine...

Anıl, Ege, Aysu onları sokaklarda görmek ve evlerinde bakamadıkları için, hiç olmazsa sokaklarda tanımak istiyorlar...

YA BUNLARI NİÇİN HAPSEDİYORUZ? 

Doğal yaşama saygısı olmayan, dünyanın sadece insanlar için yaratıldığını zanneden bencil ve şımarık insanlar yüzünden 3 metrekarelik alanlara hapsediliyorlar. Dışarıda ise her türlü şiddete maruz kalıyorlar. İnsan olmak; başka bir canlının hayatına saygı göstermekle başlıyor. Karar sizin...  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder