4 Aralık 2013 Çarşamba

AVRUPA STANDARTLARINDA HİZMET BİNASINDA GÖREVLİ VETERİNER OLMADIĞI İÇİN, BAKIMLARI GEREKTİĞİ GİBİ YAPILMAYAN YAVRULAR ÖLDÜLER!

EKİM AYINDA HİZMETE AÇILAN YAVRU BAKIM ÜNİTESİNDE KALAN YAVRULAR BİRER BİRER ÖLÜYORLAR. 
 
ONBEŞE YAKIN YAVRUDAN GERİYE 3 TANE YAVRU KALDI. ONLARDA ÇOKTAN GENÇLİK HASTALIĞINI KAPMIŞ. CUMA GÜNÜ İÇERİ GİREMEDİĞİMİZ AMA CAMDAN OYNADIKLARINI GÖRDÜĞÜMÜZ YAVRULARIN 3 GÜN İÇİNDE ÖLDÜĞÜ HABERİNİ ALINCA BUGÜN ( ÇARŞAMBA) SAAT 14:30 DA BARINAĞA GİTTİK. YİNE KİMSEYİ BULAMADIK. YEDEK ANAHTARI BULARAK İÇERİ GİRDİK VE YAVRULARI AÇ BİLAÇ HASTA YATARKEN BULDUK. HASTA YAVRULAR YANDAKİ KAPTAN YEMEK YİYEBİLECEKLERMİŞ GİBİ, ÖYLESİNE KADERLERİNE TERK EDİLMİŞLERDİ.  


İLÇE TARIMDAN VETERİNER AHMET YILDIRIM'I ARADIK, HEMEN GELDİ. YAVRULARIN KURTULMA ŞANSLARI OLMADIĞINI SÖYLEMESİNE RAĞMEN ANTİBİYOTİK VE VİTAMİN DESTEĞİ YAPILMASINI İSTEDİK. ENJEKTÖRLE BEBE MAMASI İLE BESLEDİK. ISITTIK VE YUVALARINA BIRAKIP, GÖZÜMÜZ ARKADA ORADAN AYRILDIK.
SAAT 16:00 'YA GELİYORDU VE HALA BARINAKTA GÖREVLİ YOKTU!

VETERİNER HEKİM VE DÜZENLİ BAKICI OLMADAN BARINAĞA YAVRU KÖPEK ALINMAMALIDIR. EĞER BU YAVRULARA ZAMANINDA AŞILARI YAPILMIŞ OLSAYDI VE İYİ BAKILSALARDI HAYATTA KALACAKLARDI.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder