29 Kasım 2013 Cuma

BARINAKTA KİMSE OLMAYINCA KAPI DUVAR OLUYOR!


ONLAR BİZE, BİZ ONLARA ÜMİTSİZCE BAKTIK :(
ASLI ÖĞRETMENİN YAVRU KÖPEKLER İÇİN ALDIĞI  MAMAYI BARINAĞA GÖTÜRDÜK AMA KİMSEYİ BULAMADIK!
BARINAĞIN HAFTANIN YEDİ GÜNÜ ÇALIŞAN TEK ELEMANI DA ÖĞLEN YEMEĞİNE ÇIKMIŞTI. SAAT 13:30... KİME ŞİKAYET EDECEKSİN. 24 SAAT GÖREVLİ BULUNDURMAK ZORUNDA OLAN BELEDİYE... TEK ADAM NEYE, NEKADAR YETEBİLİR? HELE HALA VETERİNER ALINMADIĞI DÜŞÜNÜLÜRSE...HAYTAP TEMSİLCİCİ NEŞE KULAK'IN VALİLİĞİ AŞINDIRARAK ELDE ETTİĞİ MALİ YARDIMLA SAATLİK VETERİNER TUTULABİLİRSE, BELEDİYE BİRAZ DAHA RAHATLAYACAK.
ZATEN GÖNÜLLÜLLERİN İŞİ NE ! BELEDİYENİN ARKASINI TOPLAMAK, EKSİKLERİNİ KAPATMAK !

BU ARADA VİCDANSIZIN BİRİ, BARINAKTA KİMSE YOKKEN EVİNDE BAKTIĞI YAVRU KÖPEĞİ TASMASIYLA BİRLİKTE KAFESE KAPATIP KAÇMIŞ. SANKİ BARINAK KÖPEK CENNETİ... AKLINCA SOKAĞA ATMADI YA VİCDANI RAHAT! KAFES ISLAKMIŞ, ZAVALLI KÖPEK NEYE UĞRADIĞINDAN ŞAŞKIN ŞOKA GİRMİŞ, ONA NE !

KAFESDEKİLER BETON ZEMİNDE HAPİS OLMAKTAN MUTSUZ, TELLERE TIRMANIP, DURUYORLAR... BİZİ GÖRÜNCE HAVLAMIYORLAR ARTIK, AĞLIYORLAR...
OYSA ARA SIRA ORTA ALANA ÇIKARILIP, RAHATLAMALARI SAĞLANACAKTI ... AMA TEK BAŞINA UFUK BEY NE YAPSIN, NASIL BAŞA ÇIKSIN? ÜSTELİK O ARTIK İLK GÜNLERDEKİ UFUK DEĞİL... BIKMIŞ, BEZGİN... TAŞERON İŞÇİ OLMANIN BEDELİ BU... SOKAKLARDA ÇÖP TOPLASA DAHA MI MUTLU OLURDU, BİLEMİYORUM. AMA ÇUHALLININ ÇÖPÜNÜ SABAHTAN AKŞAM KARANLIĞINA KADAR, ŞİKAYET ETMEDEN TOPLAYAN BİR ADAM TANIYORUM, ADI ERCAN...
BİZİM İNSANLARIMIZ İŞE GİRENE KADAR HERŞEYİ YAPMAYA HAZIRLAR, GİRDİKTEN SONRA, KENDİNİ VAZGEÇİLMEZ SANIP HUY DEĞİŞTİRİYORLAR.
ÇALIŞMA KOŞULLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN MÜCADELE ETMEK YERİNE, YAPTIKLARI İŞİ KÖTÜ YAPARAK İNTİKAM ALMAYI TERCİH EDİYORLAR.
SENDİKAL HAKLAR YOK, DAYANIŞMA YOK...
O YÜZDEN SOKAK HAYVANLARINA ATANACAK GÖREVLİLERİN HAYVANLARI SEVMESİ VE BİRAZ DA GÖNÜLLÜ OLMASI ŞART.


UYUZ OLMUŞ YAVRU KÖPEK, ÜŞÜYORDU, ONU DIŞARDAKİ KULUBEYE KOYDUK, MÜKAFAT HANIM ARABASINDAKİ PELUŞU KOYDU ALTINA, TİTREMESİ GEÇTİ BİRAZ.
ONLARI TEDAVİ EDİP, KISIRLAŞTIRIP, BESLENME ODAKLARINAVE ALDIĞIMIZ YERLERE GERİ BIRAKACAKTIK... AMA SIK SIK YAPILAN ZEHİRLEMELER YÜZÜNDEN ONLARI ÖZGÜR BIRAKAMADIK..
YAPILAN HİBEYİ DEĞERLENDİRECEK OLAN NEŞE HANIMDAN, BARINAKTA BÜYÜYEN YAVRULAR İÇİN BARINAĞIN DIŞINA KULÜBELER YAPTIRMASINI VE BARINAK ÖNÜNDE DÜZENLİ BESLENMELERİNİ SAĞLAYACAK DÜZENEKLERİ OLUŞTURMASINI UMUYOR VE BEKLİYORUZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder