9 Mayıs 2014 Cuma

AKÇAKOCA GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI HALA VETERİNER VE TAM ZAMANLI ÇALIŞACAK ELEMAN BEKLİYOR!


SOKAK HAYVANLARININ REHABİLİTE EDİLMESİ İÇİN AÇILAN BARINAKLAR GÖNÜLLÜLERİN ÇABALARIYLA ANCAK BU KADAR OLABİLİYOR.
BARINAĞI ZİYARET EDEN HAYTAP EKİBİ VE BAŞKAN NESRİN ÇITIRIK, BARINAKTAKİ EKSİKLERİ SAPTAMIŞLAR VE BİR KISMININ DÜZELMESİ İÇİN MADDİ YARDIM SÖZÜ VERMİŞLERDİ. BÖLMELER ARASINDAKİ TELLER  SAĞLAM OLMADIĞI İÇİN BÖLÜMLER ARASI ATLAMALARDA YARALANMALAR VE HATTA YAVRU ÖLÜMLERİ OLUYORDU.
HAYTAP SÖZÜNÜ TUTTU VE BÖLMELER ARASINDAKİ TELLER YENİDEN YAPILDI.
BELEDİYE YÖNETİMİ DEĞİŞTİ. YENİ BELEDİYE BAŞKANINDAN KALAN EKSİKLİKLERİ TAMAMLAMASINI, TAM ZAMANLI GÖREVLİLER VE YAKALAMA EKİBİ TAHSİS ETMESİNİ BEKLİYORUZ.
 

SAAT 14:30 GÖREVLİ YOK...

8 MAYIS 2014 PERŞEMBE GÜNÜ BARINAĞA GİTTİĞİMİZDE
T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINA BAĞLI DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÜZCE İLİNDEN DENETİM EKİPLERİ İLE KARŞILAŞTIK.
Mühendis Selçuk Çömeten ve ekibi, görevlinin yerinde olmadığını görünce çağırdılar ve tutanak tuttular, barınaktaki eksiklikleri bildirdiler.
Orta alan çukurda kaldığı için yağmurda veya bölmeler yıkanırken ıslanıyor ve hep sulak kalıyor. Bu bölgeye çakıl dökülerek, temizliğin ve hijyenin sağlanması lazım.
Yemek kapları boştu, görevli geldiğinde sabah yemek verdiğini söyledi.

HAYTAP TEMSİLCİSİNİN ÇEŞİTLİ KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ YAPARAK YAPTIRDIĞI VE DONATTIĞI HİZMET BİNASINA GÖREVLİ TAHSİS ETMEK DE ARTIK BELEDİYEYE DÜŞÜYOR.
BARINAKTA YAVRU KÖPEKLERLE BERABER 56 KÖPEK BAKILMAKTADIR. YAVRU ÜNİTE BÖLÜMÜNDE İSE AYRICA
4 YAVRU KÖPEK BULUNUYOR.
BU KÖPEKLER 1-2 M2 LİK ALANDA HAPİSLER. ORTA ALAN BU KÖPEKLERİN GÜNDE EN AZ BİR SAAT BIRAKILIP, KOŞMALARI İÇİN KAPATILDI. AMA GÖREVLİ DÜZENLİ OLMAYINCA BU İŞİ YAPMAK ZOR OLUYOR. ORTA ALANDA GİDERİLMESİ GEREKEN EKSİKLER VAR.

BÖYLE BİR HAYATINIZ OLSUN İSTER MİYDİNİZ? KOŞMAK YOK, TOPRAĞA DEĞMEK YOK. HÜCREDE GEÇEN BİR ÖMÜR...

ORTA ALANDA SU BİRİKMESİNE ÇÖZÜM BULUNMALI.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder