24 Haziran 2014 Salı

ALLAH'IN YARATTIĞI BU CANLAR SİZE EMANET...

BELEDİYE VETERİNERİ GÖREVE BAŞLADI AMA TAM GÜN GÖREVLİ OLMADAN DÜZELMESİ İÇİN MUCİZE LAZIM.
 
 
AKÇAKOCA BARINAK GÜNLÜĞÜDÜR.
Bugün saat 11.30 itibari ile barınağa kontrole gittik. Barınak görevlisi beyefendinin izinli olduğunu ve gelmeyeceğini öğrendik. Barınak gayet pis ve bakımsız haldeydi köpeklerin önünde hiç mama kalmamıştı sularda pek temiz görünmüyordu. Hemen yanımızda bulundurduğumuz kurumamayı dağıtmaya başladık. Miner hanım ve Nermin hanımı telefon ile aradık durumu anlattık ve Nermin Hanım Belediye' ye ulaştı ve  belediye acilen yemek, temizlik görevlisi ve yeni başlayan Veteriner Ufuk Bey'i gönderdi. Sorunları acilen çözmeye çalıştılar . Bizde o arada bebelerin ön bölümü temizleyip mama takviyesi yaptık. Barınak veterineri hızla eksikliklerin giderilip barınağın bir düzene oturacağını söylemesiyle bir nebze rahatladık. 2 köpeğe uyuz iğnesi yapıldı. Maalesef  2 köpeğimiz kafeslerinde ölü bulundu, biri kafaya darbe almış gibi kan vardı, nedenini anlayamadık :((( Mükafat Ata- Gonca Sazak

Bu köpek iyi beslenemiyor olmalı. Yemek verirken dikkat edilmeli.
UYUZ KÖPEK ÖLMÜŞ. KASKATI OLMUŞ. MADEM BAKILMAYACAKTI BARINAĞA NİÇİN ALINDI?
 

 
Orta alana çakıl dökülüp, temizliğinin ve hijyen koşullarının sağlanması lazım. Bu yaz sıcaklarında hayvanların beton kafeslerden çıkarılmadan hapis tutulması doğru değil. Orta alan düzenlenip, gölgelik yapılırsa hayvanlar kafesler temizlenirken stres atarlar.

Bu köpek, neden ve nasıl öldü? darbe mi aldı? Pazartesi günü barınak görevlisi kimdi?
 
Mükafat Hanım beni arayınca, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bey'i aradım. Barınakta görevli olmadığını duyar duymaz, hemen Veterineri ve görevlileri yollaması çok sevindiriciydi. Ama Veteriner'in işini iyi yapabilmesi için barınakta devamlı kalan görevlilerin bulunması şart. Bu yaz sıcaklarında hayvanların aç-susuz kalması doğru değil.
 
AYRICA,  BARINAKTA KISIRLAŞTIRILMIŞ HAYVANLARIN SERBEST BIRAKILMASI İÇİN, BESLENME ODAKLARINI HAZIRLAMAMIZ  GEREKTİĞİNİ HATIRLATALIM.
 
GÖREVE BAŞLAYAN YENİ VETERİNER UFUK BEY İLE BİRLİKTE BARINAĞIN BİR AN ÖNCE DÜZELMESİNİ UMUYORUZ.
SORUNLARIN MEVCUT YASA VE İLAHİ YASALARA GÖRE
ÇÖZÜLMESİ VİCDANLARIMIZI RAHATLATACAKTIR. 
Nermin Alpay
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder