16 Mayıs 2013 Perşembe

YOLDA ARABANIN ÇARPIP KAÇTIĞI KÖPEK İÇİN SEFERBER OLDULAR.

Bir arabanın çarpıp kaçtığı köpeği, yaralı olarak yolun ortasında gören Aslı Öğretmen, arabasını kenara çekerek, yaralı köpeği hırpalamadan yolun kenarına taşıdı ve hayatta kalması için ona bir şans verdi.
Daha sonra Veteriner hekim Bület Karahanoğlu'nu arayarak destek istedi. Veteriner Hekimimiz yardım çağrımıza hemen koştu ve köpeğe ilk müdaheleyi yaptı.İlk Müdahale biter bitmez, Mükafat Ata ve Gonca Sazak ile birlikte barınağa götürdük.

Ertesi gün; Aslı Öğretmen, Miner ile birlikte köpeğin durumunu görmeye gittik. Başından yara almasına rağmen ilk 12 saati atlatmış görünüyordu. Eğer 48 saati de atlatıp hayatta kalırsa; BU YARALI BİR KÖPEĞİ O HALDE BIRAKIP GEÇEMEYEN ASLI HANIM VE YARDIMA KOŞAN VETERİNER HEKİM BÜLENT KARAHANOĞLU SAYESİNDE OLACAK.
Bu olaydan hepimiz ayrı ayrı dersler aldık;
1- Yaralı bir hayvan gördüğümüzde; " aman ölmüş nasılsa, kurtulmaz" diyerek geçilmemesi gerektiğini,
2- Hiç birşey yapamıyorsak, üzerinden defalarca araç geçmesin diye kenara çekilmesinin önemli olduğunu,
3- Veteriner hekimlere mutlaka ulaşmak gerektiğini, hiçbirine ulaşamıyorsanız ALO ZABITA 153 nolu telefonu arayarak yardım isteyebileceğimizi,
4- Çarpan aracı gördüysek, plakasının alınmasının önemli olduğunu ( Çünkü köpekle ilgili yaptığınız masrafları trafik sigortası karşılıyor. Karşı taraftan alabilirsiniz.)
öğrendik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder