28 Kasım 2014 Cuma

KURUMLARI AYAKTA TUTAN SAĞLIKLI İŞLEYEN DENETİM MEKANİZMASIDIR.

 
BİZ SÖYLEMİŞTİK, DEMEMEK İÇİN BİR KEZ DAHA HATIRLATIYORUZ.
BELEDİYEMİZDE DENETİM MEKANİZMASI İŞLEMEDİĞİ İÇİN AYNI KONUYU DEFALARCA GÜNDEME GETİRMEKTEN SIKILDIK.
OYSA İSTİYORUZ Kİ; BİR İŞ BİTSİN VE AKÇAKOCA BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE SOKAK HAYVANLARI SORUNUNU ÇÖZELİM.
İLLE DE BU KADAR BASİT BİR SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN BAŞKANI MI RAHATSIZ ETMEK LAZIM? BELEDİYE DE BAŞKANIN İŞİNİ HAFİFLETECEK YETENEKTE KADRO VE ELEMANLAR YOK MU? MAALESEF BİZ BUGÜNE KADAR KARŞILAŞAMADIK.
 
ÖNCELİKLE; AYLARDIR SÜREN ISRARLARIMIZDAN SONRA SULAR ALTINDA KALAN BARINAĞIN ORTA ALANINA KUM DÖKÜLMESİ VE TAŞ DÖŞENMESİ İŞİNİN TAŞERON FİRMAYA DEVREDİLEREK, BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN ADIM ATILMASINDAN DOLAYI MEMNUN OLDUĞUMUZU İFADE ETMEK İSTERİZ. KEŞKE HAVALAR BU KADAR SOĞUMADAN, ORMAN SU İŞLERİ DENETİME GELİP SÜRE VERMEDEN ÖNCE YAPILMIŞ OLSAYDI. KEŞKE; BAŞKAN YARDIMCISI ALİ BEY 'E YAPTIĞIMIZ İLK ZİYARETTEN SONRA ADIM ATILMIŞ OLSAYDI. VE İKİ AY SONRA SORUNU TEKRAR ANLATTIĞIMIZDA " BEN O İŞ BİTTİ SANIYORDUM" SÖZÜNÜ DUYMASAYDIK.GELELİM ASIL SORUNA ; TAŞERON FİRMA İLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE SADECE TAŞ DÖŞEME İHALESİNİ ALDIĞINI ÖĞRENDİK.
 TIKANAN LOGARLARA NE OLACAK?
TIKANAN VE ÇOK SIK SORUN OLAN LOGARLARIN YAPILMASI LAZIM.

TIKANAN LOGARLARIN AÇILMASI VE SUYUN BOŞALTILMASI İÇİN İTFAİYE ÇAĞRILMIŞ. BÖLÜMLER TEMİZLENİRKEN GİDERLER TIKANIYOR VE KAFESLER PİS SU ALTINDA KALIYOR. GÖNÜLLÜ ARKADAŞIMIZ TIKANAN LOGARI AÇMAYA ÇALIŞIRKEN. DİKKATLİ BAKILIRSA PİS SUYUN KAFESİN İÇİNE KADAR GİRDİĞİ GÖRÜLECEKTİR.

AŞAĞIDAKİ RESİMDE 12. BÖLÜMÜN EN İYİ HALİ GÖRÜLMEKTEDİR. BARINAĞA GİRERKEN İLK KAFES OLAN BU BÖLÜM, YANDAN VE YUKARIDAN SU ALMAKTADIR. BÖLÜMÜN YÜKSELTİLMESİ VE SU ALMAMASI İÇİN YANLARDAN KAPATILMASI GEREKİYOR.
 
HİZMET BİNASININ ÖNÜ VE YAVRU BÖLÜMÜNE BAĞLANAN KISMINA TAŞ DÖŞENMESİ GEREKİYOR.
 
BARINAKTAKİ EKSİKLERİN TAMAMLANMASI GÖREVİ FEN İŞLERİNİN SORUMLULUĞUNDADIR. LOGARLARIN MI ÖNCE YAPILACAĞI, TAŞIN MI SONRA DÖKÜLECEĞİNİN KONTROLÜ DE FEN İŞLERİNE AİTTİR. BİR İŞİ İKİKEZ YAPIP, ZAMAN VE PARA KAYBETMEMEK İÇİN İŞE BAŞLANMADAN ÖNCE PLANLAMANIN İYİ YAPILMASINI ÖNERİYORUZ.

.... VE İSTEDİĞİNDE BİR GÜNDE KIRILAN SU HATLARINI TAMİR EDEBİLECEK KAPASİTE VE KABALİYETTE OLAN FEN İŞLERİNİN BU SORUNU DA RAHATLIKLA ÇÖZECEĞİNİ DÜŞÜNMEK İSTİYORUZ. YETER Kİ BU İŞ DE GÖREV OLARAK ÖNEMSENSİN. KİMSE SİZE "İHALE HATTI BORULARI KIRIKKEN BARINAĞIN İŞİNİ BİTİRİN" DEMİYOR. AYLAR GEÇTİ... BOŞA...
SONUÇTA HERGÜN BORU HATTI KIRILMIYOR, DEĞİL Mİ?
BAŞKANIMIZI BÖYLE BİR MESELE İÇİN RAHATSIZ ETMEK İSTEMİYORUZ. ONUN DA BİZİM DE YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR.
BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÇOK YOĞUN PROGRAMI OLDUĞU İÇİN SORUNU DANIŞMANI İLE PAYLAŞTIK. İLGİLENECEĞİNİ SÖYLEDİ. UMUTLANDIK.
İNŞALLAH HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAYIZ VE OKUYUCULARLA GÜZEL ŞEYLERİ PAYLAŞIRIZ.
PUGEDON TARAFINDAN HİBE EDİLEN 2 BESLENME APARATINI BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE AÇARIZ. OKULLARDA EĞİTİMLER VERİRİRİZ, HALKI BİLİNÇLENDİRİRİZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder