20 Ocak 2013 Pazar

5199 KALSIN, YETER Kİ YASA TAM UYGULANSIN!
HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI, 5199 SAYILI HAYVANLARI KORUMA YASASINDAKİ BAZI KANUNLARIN DEĞİŞTİRİLEREK; HAYVANLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARIN KABAHATLER KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLMEKTEN ÇIKARILIP, CEZA YASASI KAPSAMINA ALINMASI İÇİN  MÜCADELE EDİYORLARDI.
OYSA HAZIRLANAN VE TEPKİLER ÜZERİNE TEKRAR DÜZENLEME YAPILACAĞI SÖYLENEREK GERİ ÇEKİLEN TASLAK; MADDİ KOŞULLAR OLUŞTURULMADAN SOKAKTAKİ TÜM HAYVANLARIN TOPLANMASINI ZORUNLU HALE GETİRDİĞİ İÇİN, HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI TARAFINDAN BU HALİYLE, "HAYVANLARI ÖLDÜRME YASASI"
OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR.
O NEDENLE; 5199 SAYILI YASANIN BELEDİYELERE VE ÇEVRE İL MÜDÜRLÜKLERİNE VERMİŞ OLDUĞU GÖREVLERİN TAM OLARAK YERİNE GETİRİLMESİ DAHA ÇOK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NDA BEKLETİLEN TASARININ KUZEY KIBRIS'TA OLDUĞU GİBİ GEÇMESİNDEN ENDİŞE ETMEKTEYİZ. GERÇİ KIBRIS CUMHURBAŞKANI'NIN SAĞDUYUSU GALİP GELMİŞ VE MECLİSTEN APAR TOPAR ÇIKARILAN YASAYI VETO ETMİŞTİR.  
HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI VE (HAYVANLARLA İÇ İÇE OLMAKTAN HOŞLANMASALAR DA) BU TASARININ MECLİSTEN GEÇMESİNİ İSTEMEYEN VİCDAN SAHİBİ İNSANLAR 20 OCAK 2013 'DE TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN MECLİSE SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞTILAR. 
BUGÜN İÇİN HEDEFİMİZ; " 2004 YILINDA ÇIKARILAN AMA BELEDİYELERCE BİR TÜRLÜ HAYATA GEÇİRİLEMEYEN 5199 SAYILI YASADA VERİLEN SORUMLULUKLARIN YERİNE GETİRİLMESİNİ " İSTEMEKTİR. YASADAKİ EKSİKLERİN TAMAMLANMASI ( SUÇLAR CEZALANDIRILSIN) İSTEMİ İÇİN GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEMİZ GEREKİYOR.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder