27 Ocak 2013 Pazar

BESLENME ODAKLARI ARTAN YEMEKLERİNİZİ BEKLİYOR...BESLENME ODAKLARINI VE KULÜBELERİ YERLEŞTİRMEYE BAŞLADILAR. KIŞ BİTMEDEN TAMAMLAMALARINI UMUYORUZ.
Akçakoca Kent Konseyi tarafından yaptırılan 4 adet kulübe ve Haytap'ın da katkılarıyla yaptırılan 6 adet beslenme odağı barınakta bekliyordu. Nihayet bunlardan 1 kulübe ve beslenme odağı Çuhallı Emniyet önüne, (Emniyet önünde konaklayan köpek sayısı fazla olduğu için oraya hayvanseverlerden Hayriş'in babasının atölyesinde yaptırdığı kulübe de konuldu. O bölgede 2 kulübeye daha ihtiyaç var.)
1 kulübe ve beslenme odağı da Merkeze yerleştirildi. 2 adet kulübe ve 4 adet beslenme odağı ise kış bitmeden kararlaştırılan yerlere konulmayı bekliyor.
16 adet Bayat Ekmek Toplama kutusu okullara dağıtıldı. Öğrenciler tarafından getirilecek bayat ekmekler kutularda toplanacak ve belediye tarafından görevlendirilen eleman tarafından hergün alınarak barınağa götürülecek.
( Bu aşamanın gerçekleşmesi için araç ve eleman tahsisi veya görevlendirilmesi beklenmektedir.)
Kent Konseyi tarafından yaptırılan kedi kulübeleri de talep edilen ve kedi beslenen apartmanların bahçelerine konulmaya başlandı.
Bayat ekmeklerin toplanması, süt tozu, et suyu, çorba vb. katkılarla harmanlanarak beslenme odaklarına konulması
işlemi yavaş yürüyeceğinden, evlerinizde artan yemekleri 
çöpe atmayıp, beslenme odaklarına koyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder