10 Aralık 2012 Pazartesi

GÜZEL AKÇAKOCA’MIZIN MERHAMETLİ İNSANLARINA SESLENİYORUZ!

KIŞ ORTASINDA, AÇLIKLA VE SOĞUKLA BAŞBAŞA KALAN SOKAK HAYVANLARINDAN MERHAMETİNİZİ ESİRGEMEYİNİZ.
38.000 NÜFUSA SAHİP İLÇEMİZDE YÜZ KİŞİYE BİR SOKAK KÖPEĞİ BİLE DÜŞMEZKEN, “SOKAKLAR KÖPEKLERDEN GEÇİLMİYOR” DİYE ŞİKAYET EDENLER, ORADAN ORAYA ATILAN, EZİYET EDİLEN HAYVANLARIN ZEHİRLENMESİNE SEBEP OLMAKTADIRLAR.
AKÇAKOCA'DA ŞİKAYET EDİLDİĞİ KADAR ÇOK KÖPEK YOK! SADECE YİYECEK BULMA UMUDUYLA BELLİ YERLERDE TOPLANAN KÖPEKLER VAR. ONLARIN SAYISI DA TOPLAMDA MERKEZDE 100 KÖPEĞİ GEÇMEZ. FARKINDA OLARAK VEYA FARKINDA OLMADAN SOKAK HAYVANLARINA YAŞAMA HAKKINI ÇOK GÖRENLERE SESLENİYORUZ:
ALLAH’IN ONLARI DA “KULLARI” OLARAK GÖRDÜĞÜNÜ,
“BANA KUL HAKKIYLA GELME” DİYEREK, AFFEDEMEYECEĞİ TEK SUÇA
ORTAK OLDUĞUNUZU  HATIRLATMAK İSTERİZ.
 
ÖZELLİKLE KIŞ SOĞUKLARI BAŞLARKEN, SOKAK HAYVANLARININ SIĞINACAK YER ARAMALARINA, AÇ KALMALARINA VİCDANLARINI KAPATANLARIN,
HAYVANLARIN ZEHİRLENMESİNE ÇANAK TUTMALARINI ESEFLE KINIYORUZ.


İŞTE O KORKTUĞUNUZ SOKAK KÖPEKLERİNDEN BİRİ...BÖYLE BİR DOSTLUĞU YAŞAMAK İSTEMEZ MİSİNİZ?
İLÇEMİZDE YAŞAYAN SOKAK KÖPEKLERİ SALDIRGAN DEĞİLLERDİR.
SALDIRGANLIK ÇOK NADİREN, O DA SAHİPLERİ TARAFINDAN KÖTÜ EĞİTİLMİŞ KÖPEKLERDE GÖRÜNMEKTEDİR. BUNUN İÇİN MASUM HAYVANLARIN SUÇLANMASI VE CEZALANDIRILMASI HAKSIZLIKTIR.
KÖPEKLERDEN KORKAN HEMŞERİLERİMİZE SESLENİYORUZ. " NE OLUR, SOKAK KÖPEĞİ GÖRDÜĞÜNÜZDE ONA DİKKATLİ BAKIN, O ZAMAN NASIL DA ÇARESİZ VE GARİBAN OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. KORKUNUZU YENMEK İÇİN YANINIZDA YİYECEK BULUNDURUN... İNANIN NE KORKUNUZ KALACAK, NE DE ŞİKAYETİNİZ. İNSAN TANIMADIĞI, BİLMEDİĞİ ŞEYLERDEN KORKAR. VE BİLMEK YÜREĞİNİZDEKİ KATILIĞI, SEVGİSİZLİĞİ YENECEKTİR.

İNSAN, KARDEŞİNİN BİLE İŞLEDİĞİ SUÇTAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAZKEN, BİZLER SAHİBİ TARAFINDAN KÖTÜ EĞİTİLEN BİR KÖPEK İÇİN TÜM KÖPEKLERİ SUÇLUYORUZ. SİZCE BU ADİL MİDİR?

BU ŞİKAYETLERİN ARDINDAN TANIK OLDUĞUMUZ KÖPEK ZEHİRLENMELERİNİ BİR DAHA, ASLA GÖRMEK İSTEMİYORUZ!

ZEHİRLEME SUÇUNA KARIŞAN HERKESİN CEZALANDIRILMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ.

SOKAKTA BAKTIĞIMIZ KÖPEKLERİN YAŞAMLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ VE GEREKİRSE 24 SAAT NÖBET TUTACAĞIZ.

TÜM VİCDANLI HEMŞERİLERİMİZDEN,  BU SOĞUK KIŞ AYLARINDA, SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKMALARINI, ZEHİRLEME SUÇUNU İŞLEYENLERE KARŞI UYANIK OLMALARINI VE SUÇ İŞLEMEYE TEŞEBBÜS EDENLERİ ADLİ MAKAMLARA ŞİKAYET ETMELERİNİ BEKLİYORUZ.
 
------------------------------
ZEHİRLEMEYE TEŞEBBÜS EDENE BU ÖRNEK CEZADAN FAZLASINI YAŞATACAĞIZ!
Sokak Hayvanları Katiline Ceza
muğla – Ula – Akyaka Beldesinde 25 sokak hayvanının zehirlenerek katledilmesinin sanığı olan şahısa İl Çevre Müdürlüğnce, katledilen hayvan  başına ortalama 700 tl’den toplamda  17 bin yüzdoksan TL. ceza kesildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder